Герб ОдессыОдесский городской совет
Управление архитектуры
и градостроительства

Новости Украина

Все новости
09.02.2016 14:27

При забудові пропонують враховувати історичність місць

 

Обов'язковою складовою історико-архітектурного опорного плану населеного пункту є визначення допустимої висотності нової забудови, яка не повинна перевищувати історично складеної висотності в межах історичних ареалів.

Такі зміни передбачені законопроектом №2225а “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об'єктів культурної спадщини”, який Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу.


Згідно з проектом забороняється надання у користування, передача в оренду або у власність земельних ділянок:
- у населених пунктах, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у разі відсутності історико-архітектурного опорного плану.
- для будівництва у межах охоронних (буферних) зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО
в Україні.


На території вищезазначених зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО дозволяється лише будівництво інженерних мереж та комунікацій, необхідних для історико-культурних заповідників, а при реконструкції та реставрації будівель має бути збережена їх висотність, зовнішній вигляд та інші суттєві елементи будівель. Реконструкція будівель можлива за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони культурної спадщини, на підставі висновку органів, що забезпечують дотримання режиму історико-культурної заповідної території, за умови не перевищення історично складеної висотності забудови.


Окрім того, пропонується встановити кримінальну відповідальність за невжиття заходів щодо запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, руйнуванню або пошкодженню їх власниками таких об’єктів та посадовими особами. Карати за таке збираються штрафом до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

 

http://zib.com.ua/ua/121529-pri_zabudovi_proponuyut_vrahovuvati_istorichnist_misc.html